Kviečiame minėti tarptautinę Tolerancijos dieną!

  • Paskelbė : Dalė Keparutienė
  • Paskelbta: 2022-10-25
  • Kategorija: Renginiai

Kviečiame minėti tarptautinę Tolerancijos dieną!

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas!

Kviečiame piešti piešinius, daryti koliažus (aplikacijas ir pan.), sukurti kažką ypatingo, inovatyvaus,  kurti maketus - Tolerancijos namo. Tolerancijos namas gali būti tas, kuriame gyvename, tačiau gali būti sukurtas simbolinis namas, kuriame norėtume gyventi, kuris galėtų būti svajonių namas.

Tolerancijos dienos simbolio paaiškinimas

2022 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos namas. Kviečiame mokytojus su mokiniais pakalbėti apie savo artimiausią aplinką, ten, kur gyvename. Kviečiame padiskutuoti: ar mokiniai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos / netolerancijos atvejus. Su vyresnių klasių mokiniais kviečiame aptarti pavyzdžius iš totalitarinių valstybių istorijos, kuomet daugeliu atvejų žmonės nebuvo saugūs savo namuose. Nes šių metų Tolerancijos dienos ženklas namas – skirtas aptarti tai, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Tačiau kartais žmonių skirtingumas sukelia kitiems pyktį. Tad per siūlomą Tolerancijos namo simbolį kviečiame diskutuoti apie skirtingus požiūrius, situacijas iš šių dienų aktualijų bei pavyzdžių iš istorijos. Į Tolerancijos dienos minėjimą siūlome įtraukti įvairaus amžiaus mokinius. Kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

Lapkričio 16-oji yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą.

Alytaus r. meno ir sporto mokyklos informacija

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos